Центр реабілітації та соціальної допомоги Логос

ПРО ЦЕНТР


В листопаді 2003 року в с.Коцюбинське Київської області Ірпінського району по вулиці Лісова, 21б  релігійною громадою церкви Преображення Господнього створений Центр реабілітації та соціальної допомоги «Логос».
 

Будівля центру  загальною площею 1500 кв. метрів  з 60-х років минулого століття належала  дитячому садочку. Станом на 2002 рік -  це   вщент зруйноване приміщення: без вікон, дверей, підлоги, без опалення та водогону.  
 

Робота Центру розпочалась з молитовного освячення каплиці Св. Мцц. Віри, Надії, Любові та матері їх Софії, що знаходиться в будівлі Центру.  Бо  найперше було Слово, і Слово стало ділом, і прийшло у життя тих людей, про яких забули, яких зреклися, які самі втратили справжні цінності та орієнтири (психосоматичні хвороби, наркотики, соціальна ізоляція та ін.).  Але це була тільки духовно-просвітницька робота Центру.  В 2005 році після часткової реконструкції будівлі ( приблизно 700 м2)   в стінах приміщення розпочалась справа  Служіння.  
 

У Святому Писанні є такі слова: « Якщо брат чи сестра нагі, і не мають прожитку, а хтось з вас скаже їм - «Ідіть з миром, грійтесь і їжте», але не дасть їм потрібного для тіла, то яка з того користь? Так само і віра, коли немає діл, то вона мертва сама по собі». (Якова 2,15-17).  
 

Стараннями громади майже в кожне велике свято проводяться благодійні акції,  що збирають чимало людей ( до 200 – 250  чоловік), яким потрібно не лише духовне слово, але й соціальна та матеріальна допомога. Написавши прохання, кожен може отримати  допомогу - одяг, взуття, продукти харчування;  найбільш  потребуючі – холодильники, телевізори, комп'ютери, пральні машини ( при наявності).  Щотижня працює благодійна їдальня.   Інвалідам  роздаються інвалідні возики, милиці, ходунки, різне медичне обладнання.  Ведеться активна співпраця з іншими благодійними установами та організаціями, яким ми  намагаємося допомагати (тут наведені  деякі листи прохання та подяки). За кошти Центри видається духовна  газета «Духовне Джерело», створено духовний театр «Блага Вість».
 

Слава Богові, ми не самотні у своїх  починаннях! Блага справа знаходить своє відлуння в серцях багатьох людей!  «Дбайте кожен не тільки про себе, а також і про іншого» (Филип., 2, 4).  

З молитовною подякою,
Настоятель парафії та голова
Центру реабілітації та соціальної допомоги «Логос»

о. Микола (Ільницький)

Другого лютого 2013 року була проведена урочиста служба у Храмі Св. Трійці, щоб благословити людей, які будуть служити у їдальні для безпритульних і після служби була урочисто відкрита їдальня для людей вулиці. Дванадцять безпритульних зараз живуть у наметі. Вони проходять реабілітацію, ті з них хто потребує медичного лікування, отримують його. Також їм видали одяг завдяки допомозі Місії Спасіння, Лас Вегас. Вони відвідують місцеву церкву, а також всі отримали Біблію. В Україні проблема людей вулиці дуже гостра. Але ці люди, як і всі люди в світі, мають душу і вони хочуть почати нове життя. Господь піклується про кожного. І Він дав нам можливість віднайти таких людей, яким пощастило менше ніж нам, щоб ми могли їм допомогти. Одного з них звуть Михайло, йому 33 року, і зараз він знаходиться у лікарні через гангрену ноги. Ми молимося, щоб Господь дав мудрість лікарям, і щоб його ногу спасли. Михайло каже, що тепер він вірить, що все не закінчується, а лише починається. Ще з одним Михайлом, ми познайомилися вже в лікарні, він відморозив обидві ноги на Різдво, і лікарі були змушені їх ампутувати. Він був у відчаї, йому нікуди було йти, тож ми запропонували йому приїхати до нас у центр. Бог хоче, щоб він жив. І Михайло каже, що взявши у руки Біблію, тепер зрозумів, що є життя вічне.

Ми будемо продовжувати інформувати Вас про зміни в житті цих людей.

Ми подаємо гарячу їжу один раз у день, а також даємо їм необхідні ліки, тому ми звертаємось до всіх людей та організацій, які можуть надавати нам харчові продукти, медикаменти та одяг, допомагати нам у цій добрій справі. Якщо Ви хочете приєднатися до наших волонтерів, які служать у їдальні для безпритульних, будь ласка, приходьте і допомагайте нам. Адже якщо кожен з нас допоможе 2 чи 3 таким людям, це приведе до дуже великих змін у проблемі з людьми вулиці.

Дякуючи декільком американським спонсорам, ми змогли закінчити другий поверх та дах майбутньої їдальні для безпритульних. Сьогодні (листопад 2012 року) ми працюємо над системою опалення, сподіваємося, що ми зможемо закінчити до початку холодних зимніх місяців.
 
« Якщо брат чи сестра нагі, і не мають прожитку, а хтось з вас скаже їм - «Ідіть з миром, грійтесь і їжте», але не дасть їм потрібного для тіла, то яка з того користь? Так само і віра, коли немає діл, то вона мертва сама по собі».
(Якова 2.15-17).
 
На прохання кожен може отримати допомогу у вигляді одягу, взуття, продуктів харчування, при наявності - холодильники, телевізори, комп'ютери, пральні машини. Щотижня працює благодійна їдальня. Для Інвалідам роздаються інвалідні візочки, милиці, ходунки, інше медичне обладнання. Ведеться активна співпраця з різними благодійними установами та організаціями.
 
Кількість людей, які потребують допомоги, має тенденцію до зростання. Зростає і перелік речей, яких потребують соціально незахищені групи люди. Це – передусім продукти харчування, одяг та взуття.
 
Поряд з цим, Центр має потребу у медичній апаратурі для проведення найпростіших обстежень стану здоров'я малозабезпечених та соціально незахищених людей. Є велика потреба в будівельних матеріалах для реконструкції ще 900 квадратних метрів приміщення Центру. Це розширило б спектр благодійної допомоги для більшої кількості людей.

Наш час – час запитань, і запитань далеко не святкових. Як з молодих людей, які тільки стають на життєвий шлях, сформувати свідомих і духовно зрілих особистостей? Як повернути не на словах, а на ділі, втрачені духовні цінності і не допустити фальшивому інформаційному простору підмінити справжні пріоритети?
 
Із сторінок цього сайту, ми хочемо звернутися до всіх людей Доброї Волі, які хочуть допомогти нам ідейно чи матеріально допомогти нам у світлій справі роботи Центрі «Логос».
 
Двері Центру, як і двері наших сердець відкриті для тих, хто бажає зібратися в і'мя Христа і справами сказати Господові, що люблять його:
«Любов ніколи не перестає, хоч і пророцтва скінчаться, і мови замовкнуть, і знання зникне» (1Кор., 13-8).
 
Сподіваємось на спільну співпрацю.
 
На славу Господа нашого, Ісуса Христа! На благо наших ближніх!