Центр реабілітації та соціальної допомоги Логос
Віра без діл не спасає
Соціальне служіння – це один з основних обов’язків діяльності центру «Логос». Його варто розуміти також як засіб нашого спасіння, котре опирається на любов і милосердя до ближніх. Апостол каже: «Покажи мені твою віру без діл, а я тобі покажу моїми ділами мою віру» (Як.2:18).

Дорогою до Бородянського психоневрологічного інтернату з геріатричним відділенням кожен із служителів центру відчував і ще раз переосмислював своє покликання, свою обраність і відповідальність. Щиро молилися, щоб поїздка була плідною, щоб у душах запанувала Божа благодать. Місія людей на землі, які народжуються з вадами та психічними розладами – надважлива. Саме вони несуть особливий Хрест у своїх чистих душах та спокутують гріхи цього грішного світу.

Координатор центру «Логос» с. Раїса, поспілкувавшись з адміністрацією закладу, дізналася про реальний стан речей, проблеми, потреби. Бородянський психоневрологічний інтернат має кілька відділень. Там проживають більше трьохсот людей. Це люди з обмеженими можливостями, психоневрологічними розладами, старенькі, що потребують догляду і допомоги. Персонал закладу — 8 лікарів і 24 медсестри. Дуже важко уявити, наскільки непросто такій незначній кількості персоналу вправлятися зі своїми підопічними.

Кімнати-палати чисті, працівники ввічливі, панує атмосфера любові та порозуміння до хворих. Керівник інтернату дбає про жителів свого закладу. Тут є невелике підсобне господарство. Неймовірно, але люди з обмеженими можливостями малюють, пишуть музику, ліплять, вишивають, займаються різьбою по дереву, тощо. І роблять це дуже професійно: отримують нагороди на різноманітних мистецьких конкурсах – наприклад, один підопічний, що малює пензликом у зубах, навіть виграв гран-прі за кращий малюнок.

Безперечно, дуже шкода, що світ мешканців обмежується стінами закладу. Однак тут, в осередку родинного тепла персоналу вони не відчувають підступу, лукавства світу. В інтернаті є спортзали, куточки дозвілля, гарна територія для прогулянок. У приміщенні є молитовні куточки, де гарно прибрані ікони в рушниках, кожен може помолитися, побути на самоті.

Цього разу ми привезли декілька упаковок чаю, цукор, близько ста банок шампуню та стільки ж зубної пасти; кілька десятків зубних щіток, мило. Звісно, ми плануємо, що наша співпраця з цим інтернатом тільки розпочинається, оскільки тепер краще знаємо його потреби, його мешканців.Основна ціль соціального служіння – це забезпечити людей не тільки фізичною їжею та одягом, а також привести їх до Господа та змінити життя в їхньому домі так, щоб там запанувала Божа благодать.

Господи, благослови всіх нас благодаттю Святого Духа повсякчас бачити потреби нашого ближнього і спішити йому на поміч.

І хто напоїть, як учня, кого з малих цих бодай кухлем водиці холодної, поправді кажу вам, той не згубить нагороди своєї. (Євангеліє від Матвія 10:42)

Категорія: СТАТТІ ПРО ЦЕНТР | Додав: shaarelles (2019-11-18)
Переглядів: 529 | Коментарі: 3 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 3
avatar
1 Любов • 20:59, 2019-11-18
Сучасний світ доволі жорстокий. І ми усі з ним стаємо такими ж. Можливо, допомогаючи людям з обмеженими можливостями, немічним, зможемо повернути собі милосердя. Без нього людство просто приречене...
avatar
2 Тетяна • 21:41, 2019-11-18
Як це чудово, що в такий час Ви не забуваєте про таких людей! Сили Вам, здоров'я та наснаги для подальших добрих діянь!
avatar
3 Наталія • 13:04, 2019-11-19
Як величні діла твої Господи! Все з премудрістю створив Ти, повна земля творіння Твого."Пс.103;24.
avatar